Kayıt Ol

Çiçekçi

Çiçekçi ile beraber istediğiniz her türlü çiçeği süsleyebilirsiniz. Bunun içinde Bibakusta çiçekçilerine güvenebilirsiniz.

Çiçekçi

ÇİÇEKÇİ

Çiçekçi ile beraber hediye edeceğiniz çiçekleri istediğiniz şekilde süslendirebilirsiniz. Çiçek görüntü ve kokusuyla insan ruhuna huzur verip yüzünde gülücükler açmasına sebep olur. Dahası çiçek denince akla naiflik, zariflik vb. güzellikler gelir. Genel olarak günlük hayatımızda hediye tercihi için çiçek seçilir. Bunun nedeni, çiçeğin sevgiyi, aşkı, teşekkürü vb. güzel duyguları ifade etmesidir.

Yıllardır gelenek haline gelen çiçek hediyesi her türlü nedenden dolayı seçilebilir. Ayrıca teşekkür etmenin de en güzel yoludur çiçek göndermek. Her özel günde çiçek ile sevdiğimiz insanları sevindiririz. Öğretmenler günü, anneler günü, sevgililer günü vb. özel günlerde tercih edilir. İyiliği temsil eden bu çiçekler çeşit çeşit olup, hepsi de çeşidine göre farklı anlam taşımaktadır. Hediye etmek istediğin çiçeği anında tedarik edebilmek için Bibakusta çiçekçileriyle iletişime geçmek için  tıklayabilirsin.

Kadın denince akla çiçek gelir. Bunun nedeni kadının da çiçeğin de naifliğinden, zarifliğinden ve eşsizliğinden dolayı. Bu yüzden de genel olarak bir kadın için hediye tercihi yapılırken ilk akla çiçek gelir elbette. Sizler için en güzel çiçekleri şu şekilde sıraladık;

Bibakusta Çiçekçi; Tercih Edilen Çiçekler

Çeşit çeşit çiçekler mevcuttur ve bu çiçekler birbirinden farklıdır. Ayrıca anlamlar taşıyıp gününe göre tercih edilmelidir. Şu şekilde onca çiçek arasında en güzellerini sıralayabiliriz.

 • Gül
 • Orkide
 • Menekşe
 • Lavanta
 • Şakayık
 • Karanfil
 • Papatya
 • Zambak
 • Laleler
 • Ortanca
 • Kır çiçekleri
 • Saksı çiçekleri
 • Butik çiçekler

Çeşidine göre farklı anlam taşıyan bu çiçekler hediye edileceği zamanın gününe göre seçilip tercih edilmelidir. Ayrıca teşekkür etmeyi, sevgiyi, minnettarlığı vb. özel duyguları barındıran bu çiçekler duygularınızı dışa vurmanıza yardımcı olacaktır. Bunun içinde istediğiniz herhangi bir çiçeği deneyimli bir çiçekçi ile beraber güzel bir şekilde süsleyip güzel görüntü elde etmelisiniz.

Çiçeklerin Anlamları;

Çiçeklerin de insanlar gibi özgü ve farklı dilleri vardır. Her çiçek çeşidine göre duygu ve özellik barındırır. Her çiçeğin kişiye vereceği mesaj farklı olur. Dahası farklı farklı anlam yüklenen bu çiçeklerin bazıları efsanelere göre, bazıları da insanların isim ve görünüşlerine göre anlam yüklemeleriyle halk arasında kabul edilip günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca çiçek aşk, sevgi, saflık, güven, minnettarlık, hüzün, dostluk, zarafet vb. özel duyguları barındırıp kişiye tercümanlık eder.

Kırmızı gül anlam olarak aşkı temsil edip daha çok genel olarak kişinin sevdiği için tercih etmiş olduğu çiçek türüdür. Ayrıca kişi bu çiçek ile aşkını gösterip sevdiğinin ve sevgisinin değerini belirtmiş olur. Bu ve bunun gibi her çiçek çeşidine ve rengine göre derin derin mana taşımaktadır.

Çelenk Neden Gönderilir;

Kişi veya kurumu temsil edip çeşitli açılışlar ve organizasyonlar için gönderilen ayaklı büyük çiçek türüdür. Ayrıca nişan, düğün, cenaze ve işyeri açılışı için gönderilen bu çiçeğe çelenk adı verilmektedir. Aslında düğün ve açılışlar için gönderilene ayaklı çiçek sepeti, cenaze için gönderilene ise çelenk denmektedir. Bu çelenk içerisinde kullanılacak çiçek türüne, çiçek sayısına göre çelengin fiyatında etki göstermektedir. Ancak bu seçimler çelengin boyu içinde değişim yaşatacaktır. Ayrıca çelenk gönderilen yere gönderen kişinin saygısını belirtmektedir.

Çiçekler özen gösterilip güzel görüntü elde edilip buket haline getirildikten sonra güzellikleri ile insanın gözüne ilham olmaktadır. BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde deneyimli çiçekçiler ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. BİBAKUSTA çiçekçilerine güvenip almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve güzel bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Çiçekçi hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Çiçekçi hizmeti veren ustalar

Çiçekçi hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap