Kayıt Ol
Sıkça Sorulanlar
Bibakusta platformu içerisindeki çalışma tekniği kısaca şu şekildedir:

1) Bibakusta web sitesi üzerinden yada Bibakusta mobil uygulamasında bulunan arama çubuğuna ihtiyacınız olan hizmeti yazın. Sizden talep ettiğimiz bir kaç soruyu cevaplayarak ihtiyacınız olan hizmet hakkında bilgi paylaşın.

2)Oluşturmuş olduğunuz iş talebini, cevapladığınız sorulara uygun olarak ilgli ustalara iletiyoruz yoğunluğa göre fiyat teklifleri ortalama olarak bir saat içerisinde gelmeye başlayacaktır. Gelen teklifleri hizmet verenlerin profillerini inceleyerek daha kolay değerlendirebilirsiniz. Size uygun olan teklifin detaylarını teklifi ileten usta ile görüşüp anlaştığınız zaman teklif tutarının ödemesini Bibakusta sistemi içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

3)Ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra ustanız anlaşmış olduğunuz tarih ve saatte hizmet vermeye gelecektir.

4)Hizmeti aldıktan sonra ustanızı değerlendirmeyi unutmayınız. Bilmenizi isteriz ki yapacağınız her değerlendirme ve yorum ustanızın bir sonraki sunacağı hizmet için faydalı olacaktır.


 
Yıllarca alışıla gelmiş olan ihtiyacınıza uygun ustayı arama yöntemlerini bir kenara iterek, aradığınız ustayı sadece bir kaç soruyu yanıtlayarak bulmanız için buradayız.
Telefonunuzdan veya bilgisayarınız üzerinden ihtiyacınıza uygun yüzlerce ustaya ulaşmak artık çok kolay.

İhtiyacınız ile ilgili bir kaç soruyu cevaplayarak iş talebinizi oluşturabilir sonrasında ustaların size dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.
Oluşturmuş olduğunuz iş talebi, cevaplamış olduğunuz sorulara göre uygun olan ustalara iletilmektedir. Ustalar ihtiyacınızın detaylarını inceledikten sonra sizlere fiyat teklifi iletmekte ve sizler de en uygun olan fiyat teklifini seçerek ihtiyacınıza uygun ustaya ulaşabilirsiniz.
Bibakusta olarak ilk önceliğimiz İstanbul Avrupa bölgesine hizmet vermektir ilerleyen zamanlarda İstanbul geneline sonrasında ise Türkiye geneline hizmet vermeyi hedefliyoruz.
Sistemimiz içerisinde belirli bir kategori sınırı bulunmamaktadır.
Her sektörde hizmet vermeyi hedeflemekteyiz, ev yada ofisinizde ihtiyacınız olan ustayı bulmak için yalnızca iş talebi oluşturmanız yeterli olacaktır. İlgili ustalar talebinizi inceledikten sonra en kısa süre içerisinde sizlere dönüş yapacaktır.
 
Bibakusta sistemine usta olarak kayıt olduğunuz esnada belirlenen hizmet kategorisi ve bölge sınırına göre seçim yapabilmektesiniz.

Sizin için en uygun hizmet kategorisini ve ilgili bölgeyi seçerek hizmet vermeye başlayabilirsiniz. 

Bu şekilde bir sınırlama bulunmasının sebebi eksik hizmet verilmesini önlemek ve haksız rekabetin önüne geçmek amaçlıdır. 

Bibakusta hizmet veren ustalarına avantaj sağlamak amaçlı olarak sisteme kayıt olan ve değerlendirme ortalaması yüksek, sunmuş olduğu hizmetler müşteriler tarafından beğenilmiş, onaylanmış ustalara yeni bölgelerde yada yeni hizmet kategorilerine katılma imkanı sunmaktadır.

Bu avantajdan faydalanabilmek için Bibakustaya ustadestek@bibakusta.com mail adresinden ulaşabilirsiniz
Bibakusta tamamıyla sizler için bir rehber aslında.

Hatta inceledikten sonra kendine uygun ustayı keşfedebildiysen direkt olarak o ustaya iş talebi ileterek fiyat teklifi alabilirsin.

Listemize ulaşabilmek için tek yapman gereken ana sayfamızda bulunan hizmet arama motorunun hemen üst kısmında bulunan usta arama seçeneğini kullanmak.
Maalesef Bibakusta olarak hizmet veren ustaların iletişim bilgilerini paylaşamıyoruz, Bibakusta olarak aynı zamanda hizmet alan ve hizmet verenlerin sistem içerisinde birbirleri ile iş detayları görüşebilmelerine imkan sağlamaktayız. 
İş talebi oluşturmadan önce kayıt olmana gerek yok, ancak iş talebi oluştururken e-posta ve telefon numaranı talep edeceğiz sebebi ise ustalar tarafından bir teklif geldiği vakit sana teklif detaylarını iletelim.

Bu bilgileri ilettiğin esnada zaten kayıt işlemini tamamlamış olacaksın, İletmiş olduğun bilgiler ile Bibakusta müşteri paneline istediğin zaman ulaşabilir, yeni iş talebi oluşturabir veya ustalar ile teklif detaylarını görüşebilirsin.
 
Bibakusta sistemi içerisinde müşteriler tarafından oluşturulan iş talepleri anlık olarak sisteme kayıtlı olan ustaların, iş talebinin kayıt esnasında belirtmiş oldukları kriterlere uygun olması durumunda ustalara Bibakusta mobil uygulaması, SMS ve E-posta ile bilgilendirilmektedir.

İş talebine fiyat teklifini iletebilmek ve talepleri görüntüyelebilmek için Bibakusta sistemine usta olarak kayıt olmanız gerekmektedir.

Eğer ki daha kayıt olmadıysanız Bibakusta.com ana sayfasından kayıt ekranına ulaşabilir ya da buraya TIKLAYABİLİRSİNİZ

Kayıt esnasında talep edilen bilgileri doğru biçimde cevaplayıp, gerekli evrakları ilettikten sonra sizde iş taleplerine ulaşabilirsiniz.
Müşterilerimizi herhangi bir talep oluşturdukları zaman belirli bir teklif verme süresi bulunmamaktadır.

Ancak bir iş talebi oluşturulduğu andan itibaren ilk 30 dakika içerisinde sunulan tekliflerin müşterilerimiz tarafından kabul edilme ihtimali sonrasında gelecek olan tekliflere göre çok daha yüksektir.

Müşterilerimiz sunulan tekliflerden birini kabul edene kadar iş talebi açık kalmaktadır, müşterilerimiz isterse iş talebini kendileride sonlandırabilmektedir.
Sistem içerisinde oluşturulan iş taleplerinde otomatik olarak ustalara iletilmektedir.

Müşterinin talep bölgesine olan yakınlık, daha önce yapılan işlerdeki memnuniyet, iş talebinin detaylarına göre ilgili ustalara ulaşmaktadır.

Ustalar işin detaylarını inceleyerek en uygun fiyat teklifini sunmaktadır müşteriler ise kendilerini sunulan teklifleri değerlendirerek ustalar ile anlaşmaktadır.

Unutmamakta fayda olan bir nokta ise ustaların kendilerine ait olan profillerindeki başarı oranıdır, önceden sumuş oldukları hizmetler ile ilgili detayların bulunduğu profiller müşterilerimizin iş tekliflerini kabul etmelerinde öndemli rol almaktadır.

Bu nedenle usta profillerinde ki başarı oranı ne kadar yüksek olur ise kazanılacak iş talepleri de o kadar fazla olabilmektedir.
Size en uygun ustayı bulmak için zaman harcamanıza gerek yok.

Bibakusta sistemi içerisinde bulunan ustalar ile size en uygun fiyat ve en doğru hizmeti sunuyoruz. Tek yapmanız gereken kendinize ait bir profil oluşturmak ve hizmet almak için iş talebince bulunmak, ardından ustanız ile detayları görüşüp anlşabilirsiniz.

Bibakusta'nın avantajlarından biri olan kredi kartı ile ödeme imkanı ile ödemenizi dilerseniz 12'aya kadar taksitle yapabilirsiniz.

Bibakustanın sunduğu bir diğer avantaj olan hizmet garantisi ile 72 saat içerisinde almış olduğunuz hizmet hakkında olumsuz bir durum var ise geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bu sayede Bibakusta sizin için usta ile iletişime geçerek olumsuz durumun giderilmesini sağlamaktadır.
Platform içerisinde hizmet almak için izlemeniz gereken bir kaç adım mevcut sırasıyla şu şekildedir:

1)Bibakusta mobil uygulaması veya web sitesinde bulunan hizmet ara çubuğundan ihtiyacınız olan hizmeti arayın.

2)İhtiyacınız olan hizmet ile ilgli bir kaç soruyu cevaplayın.

3)Verdiğiniz cevaplara uygun olan hizmet veren ustalara iş talebiniz anlık olarak iletilmektedir.

4)Ustalardan gelecek olan fiyat tekliflerini inceleyin ve kendinize en uygun olan fiyat teklifini sunan usta ile teklif detayları görüşün.

5)Ödemenizi tamamlayın ve ustanızın anlaştığınız tarih ve saatte hizmet vermesini bekleyin.

Son olarak hizmeti sunan usta hakkında değerlendirme ve yorum yapmayı unutmayın.

İşte Bibakusta ile hizmet almak bu kadar kolay.
Bibakusta sistemine kayıt esnasında sizden istenen bilgilerden bir tanesi de sunduğunuz hizmetler ve hizmet verdiğiniz bölgeler.

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurarak, sistem içerisinde hizmet talebinde bulunan müşterilerin talepleri eğer ki sizin belirttiğiniz bilgilere uygun ise anlık olarak sizlere ulaşmaktadır.

İş talebi doğrultusunda müşterilerimize fiyat teklifi ileterek detayları görüştükten sonra siz de anlaşmış olduğunuz müşteriye hizmet sunabilirsiniz.
Müşterilemiz ve Ustalarımız Bibakusta'ya kayıt olarak birebir iletişime geçebilmektedir.

Müşterilerimizin oluşturdukları iş talepleri ilgili ustalarımızın profillerine anlık olarak iletilmektedir. İş detaylarını inceleyen ustalarımız müşterilerimize fiyat tekliflerini iletmektedir. Müşterilerimiz iletilen fiyat tekliflerinden kendileri için en uygun olan usta ile Bibakusta'nın sohbet panelinden detayları görüşerek anlaştıktan sonra fiyat tekllifinde belirtilen tutarı kredi veya banka kartı ile ödeyerek ustamızdan hizmet alabilmektedir.

Gerçekleştirilen ödemenin tutarı Bibakusta tarafından ustaya hizmet gerçekleştikten sonra iletilmektedir. Müşterilemizin hizmet gerçekleştiği andan itibaren geçerli olacak şekilde 72 saatlik bir itiraz hakkı bulunmaktadır, sunulan hizmet ile alakalı olarak herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması halinde talepte bulunarak olumsuz durumun giderilmesini isteyebilmektedir.
Sistem içerisinde oluşturulan iş talepleri otomatik olarak ustalara iletilmektedir.

Müşterinin talep bölgesine olan yakınlık, daha önce yapılan işlerdeki memnuniyet, iş talebinin detaylarına göre ilgili ustalara ulaşmaktadır.

Ustalar işin detaylarını inceleyerek en uygun fiyat teklifini sunmaktadır müşteriler ise kendilerini sunulan teklifleri değerlendirerek ustalar ile anlaşmaktadır.

Unutmamakta fayda olan bir nokta ise ustaların kendilerine ait olan profillerindeki başarı oranıdır, önceden sumuş oldukları hizmetler ile ilgili detayların bulunduğu profiller müşterilerimizin iş tekliflerini kabul etmelerinde öndemli rol almaktadır.

Bu nedenle usta profillerinde ki başarı oranı ne kadar yüksek olur ise kazanılacak iş talepleri de o kadar fazla olabilmektedir.
Bibakusta sistemine usta olarak kayıt olduktan sonra hizmet verdiğiniz sektöre ait iş taleplerini sizde toplayabilirsiniz.

Usta kaydınızı gerçekleştirmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Yalnızca sizden istenen bilgileri doğru bir biçimde cevaplayarak Bibakusta'ya kayıt olabilirsiniz.

Bu sayede yeni müşteriler aramanıza gerek kalmadan kazanç sağlayabilirsiniz 

Bibakusta'ya sizde katılmak istiyorsanız TIKLAYINIZ...
Bibakusta sistemine kayıt olan ustaların müşteri aramasına gerek yok.

İş yapılmadan ustalarımızdan herhangi bir ücret yada masraf talep edilmemektedir.

Ustalarımız sistem içerisinde herhangi bir iş yaptıkları zaman teklif esnasında görüntüledikleri komisyon oranının Bibakusta tarafında kesintisi yapılarak ödemeler banka hesaplarına yapılmaktadır.

Ev yada iş yerinde herhangi bir usta ihtiyacı olan müşterilerimiz Bibakusta aracılığı ile ustalar ile birebir detayları görüşebilmekte.

Bibakusta sistemi aracılığı ile ustalarımız yeni iş imkanları ile kazançlarını arttırmaktadır.
Bibakusta içerisinde hizmet vermekte olan ustalar/firmalar çalışan değildir. Bibakusta'nın amacaı yalnızca sizleri en doğru hizmeti veren ustalara/firmalara ulaştırmaktadır.

Hizmet verenlerin profillerindeki detayları inceleyerek sizlerde kendinize en uygun hizmet vereni bulabilir, anlaşabilir ve en doğru hizmeti alabilirsiniz.
Bibakusta sistemine usta olarak üye olmak için gerekli bilgiler ve bazı evraklar vardır bunları eksiksiz iletmediğiniz taktirde sistem içerisinde hizmet verememektesiniz.

Gerekli olan bilgiler ve evraklar aşağıda listelenmiştir
  • Üye ekranında talep edilen kişisel bilgiler
  • Üye ekranında talep edilen firma bilgileri
  • Bibakusta hizmet veren sözleşmesi
  • Firmanıza ailt vergi levhası
  • Firma sahibine ait sabıka kaydı 
  • Firma sahibine ait banka bilgileri
Yukarıda belirtilen bilgileri Bibakusta sistemine eklediğiniz taktirde kontroller sağlandıktan sonra hizmet vermeye başlayabilirsiniz
Bibakusta herhangi bir üyelik için ücret talep etmemektedir.

Yalnızca Bibakusta sistemi içerisinde herhangi bir hizmet gerçekleşmesi durumunda komisyon kesintisi uygulanmaktadır.

Bize Katılın

Üye olarak iş fırsatlarından yararlanmaya başlayın

Bize Katılın
Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap