Kayıt Ol

Çilingir Tamiri

Çilingir Tamiri Ne Zaman İhtiyaç Duyarız? Kapı Kilidini Nasıl Değiştirebiliriz? Kapı Kilidi Çeşitleri Nelerdir?

Çilingir Tamiri

Çilingir Tamiri

Çilingir tamiri ile her türlü kapı açılımı, kilit değişimi, kilit tamiri vb. hizmetler gerçekleşmektedir. Kapı kilitlerinde çoğu zaman pas, yıpranma vb. sorunlar ile açılıp kapanmasında zorluklar çekilmektedir. Kapı kilitlerinin bozulmasının en yaygın olduğu nedenler aşınma ve yıpranmadır. Kilidin anahtarı ile kilidi gün içerisinde çokça çevrilmesiyle kilit içerisindeki mekanizma da arızalar meydana gelmektedir. Daha sonra kilitte paslanma vb. sorunlar ile karşı karşıya kalınır. Kilit ne kadar hor kullanılıp dikkat edilmezse kilit içerisinde o kadar zarar meydana gelir. Çilingir tamiri ile her türlü tamir gerçekleşmektedir.

Kilidin kalitesine göre de kilitlerde arıza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kullanılacak malzeme ve yapılacak işçiliğe de dikkat edip oldukça kaliteli bir şekilde hizmet almanız gerekmektedir. Genel olarak her alanda bu şekilde kaliteli işlem olursa kaliteli yaşam ve uzun ömürlü eşyalara sahip olursunuz. Zaman insan için oldukça önemli bir kavramdır. Bir kere masraf yapıp kaliteden ödün verilmez ve ona göre hizmet alınırsa uzun yıllar boyunca uğraşmayıp rahat rahat eşyalarınızı kullanabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Kapı Kilit Çeşitleri Nelerdir?

Kapı kilitlerinin çeşitleri oldukça farklıdır. En ufak bir hata mesela yanlış kilidi almak sizi uğraştıracaktır. Ayrıca alacağınız kapı kilidini belirleştirip kapınıza uygun olmasını da kesinleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıda sizler için kapı kilitlerinin çeşitlerinden bahsedilmektedir;

 • Kale Kilitler
 • Kale Kilit Kilitler
 • Yuma Kilitler
 • Alan Şanslı Kilitler
 • Güvenli eked Kilitler
 • Yale Kilitler
 • Bpas Kilitler
 • Topuzlu Kapı Kilitleri

Bu şekilde kapı kilitleri olduğu gibi bide bu kapı kilitlerinin markaları mevcuttur. Bahsedildiği gibi ne kadar kaliteli malzeme kullanılır ise o kadar memnun olursunuz. Sizler için kapı kilitlerinin markalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kale Kapı Kilidi
 • Yale Kapı Kilidi
 • Yuma Kapı Kilidi
 • Emek Kapı Kilidi
 • Mutlusan Kapı Kilidi
 • Novacom Kapı Kilidi

Çilingir Tamiri Ne Zaman İhtiyaç Duyarız

Genellikle bozulmuş kapı kilitlerinde anahtarı takarken veya döndürürken zorlanmalar meydana gelir. Ayrıca anahtarın kapıyı kilitlememesi de söz konusudur. Bu şekilde arızalı kilit kendini belli eder. Bu gibi durumlarda kilit değişimi yapılması gerekmektedir.

Kilitlerin bozulma nedenlerin arasında kilitten anormal sesler çıkması ve anahtarın kilide girmemesi ile de arızalar belli olur. Ayrıca bu sorunlar genel olarak kilit iç mekanizmasında gerçekleşir. Bu gibi durumlarda da kapı kilidinin arıza yaptığı anlaşılmaktadır. Anlayacağınız kilitlerin değişmesi gerekmektedir. Hatta genel olarak daha güvenli ortam sağlayabilmek adına kilitlerin kontrolünün yapılmasını önermekteyiz.

Kapı Kilidini Nasıl Değiştirebiliriz?

Çok basit bir şekilde birkaç adımda kapı kilitlerinin değişimi mevcuttur. İlk olarak eski kapı kilidini çıkartılması gerekmektedir. Daha sonra kilit üzerindeki vidaları gevşetilmesi gerekir. Ardında gevşettiğimiz vidalar ile beraber kapı kilidini yavaş ve nazikçe kilit yuvasına ve kapıya zarar vermeden ve hizasını bozmadan çıkarılması gerekmektedir. Bu adım bittikten sonra;

Yeni kapı kilidini yerleştirmemiz gerekmektedir. Ancak bu işlem eski kapı kilidinin tam yerine ve kilidinin çıkartılmasının tersi işlem olacaktır. Yeni kapı kilidini eski kapı kilidinin yerine yerleştirip vidasını sağlam bir şekilde sıktın dan sonra bu adımda gerçekleşmiş olacaktır. Daha sonra yeni kapı kilidinin anahtarı ile kilidi test edilmesi gerekmektedir. Rahat bir şekilde anahtar içine oturup kapı kilitleniyor ise işlem tamamlanmış demektir.

Tabi bu kontrol yeterli olmayacaktır. Kapının da tam kapanıyor olması gerekmektedir. Çünkü sıktığımız vidalar tam sıkılmamış ise kapı kapanmayıp sizi zorlayacaktır. Kapı kapanmıyor ise vidalarınızı kontrol edip tam sıkmanız gerekmektedir. Bu işlem ile beraber kapınızda rahat bir şekilde kapanacaktır.

Çilingir tamiri ile kapılarda yaşamış olduğunuz arızalar karşısında sorun giderebilirsiniz. Yaşamış olduğunuz herhangi bir arızada Bibakusta çilingircileri ile iletişime geçip hizmet alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sistem üzerinden istediğiniz hizmete ilişkin bir hizmet talebi oluşturmak. Daha sonra yapmanız gereken tek şey gelen fiyat tekliflerini değerlendirip hizmetinizin gerçekleşmesini sağlamak.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Çilingir Tamiri hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Çilingir Tamiri hizmeti veren ustalar

Çilingir Tamiri hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap