Kayıt Ol

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır? Doğalgazın Kullanım Alanları Nerelerdir? Doğalaz Tesisatında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz tesisatı evlerin ısınması için kurulan düzenli sistemlerdir. Çeşitli malzemeler barındırıp tesisatın düzenli ve kaliteli bir şekilde inşa edilmesi gerekmektedir. Doğalgaz tesisatı için kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kalitesi tesisat sisteminin ömrünü uzun kılar.

Doğalgaz tesisatında herhangi bir arıza söz konusu olduğu zaman, mümkün oldukça işinde profesyonellerden yardım alınması gerekmektedir. Yapacağınız herhangi bir işlemde çok fazla zarara yol açabilirsiniz. Ayrıca buna hayati tehlike de dahil. Bu nedenle yapmanız gereken BİBAKUSTA sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde hizmet talebi oluşturup kaliteli ustalarımızdan hizmet almanız olacaktır. Ayrıca hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Doğalgazın Kullanılan Alanları;

Doğalgaz günlük hayatımızdaki kullanımı ile yaşamımızı kolaylaştırır. Yanıcı bir madde olan doğalgaz hidrokarbon gazıdır. Dahası yer kabuğunun derinliklerinde ve basınçlı yataklarda üretilir. Ayrıca yüksek yanıcılık etkisi doğalgazı değerli hale getirmesinin nedenidir. Bu yüzden de doğalgazın çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Kullanılan bölgeyi ısıtarak hayatımızda kolaylık sağlar. Doğalgazın kullanılan ayarları şu şekildedir.

 • Genel ısıtma amaçlı kullanım
 • Mutfak amaçlı kullanım
 • Sıcak su amaçlı kullanım
 • Ticari sektörler için kullanım
 • Fabrikalarda kullanılan doğalgaz
 • Araç ve motor yakıtı olarak kullanılan doğalgaz
 • Sanayi ve üretim sistemlerinde kullanılan doğalgaz

Doğalgaz Tesisatında Kullanılan Malzemeler;

Öncelikle doğalgaz tesisatının inşası kaliteli olması gerekir. Ayrıca işinde uzman ustaların hizmeti gerçekleştirmesi gerekir. Gerçekleşecek olan doğalgaz tesisatının plan projeye uygun bir şekilde olmalıdır. Dahası kullanılacak olan malzemelerinde kaliteli ve TS ve TS EN standartlarına uygun olması gerekmektedir. Ayrıca da malzemeler eksiksiz olmalıdır. Yapılacak ufak bir hatadan dolayı daha sonrasında arıza yaşatıp daha büyük masraflara yol açmasına sebep olur. Bu nedenle her şey usulüne uygun olursa uzun ömürlü olup memnuniyetle doğalgazlarınızı kullanabilirsiniz. Doğalgaz tesisatı sırasında kullanılması gereken malzemeler şu şekildedir.

 • Flex Hortum
 • Hortum bağlantı rekorları
 • PPRC Boru
 • Gaz Vanası
 • Bağlantı Kelepçeleri
 • Hortum Kanalları ve Ek Parçalar
 • TE Bağlantı Rekorları
 • KAS-TAK Daire İçi Tesisat Boruları
 • Isıtma Cihazları ve Kombi
 • Basınç Regülatörü

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır;

Günümüzde yayılmış hale gelen doğalgaz kullanımının sağladığı faydalar ile çokça tercih haline gelmiştir. Doğalgaz tesisatı için binanın inşasına uygun bir proje hazırlanıp projenin tam ve hatasız olması gerekmektedir. Projenin onaylanması bu şekilde doğalgaz tesisatının ilk aşamasıdır.

Daha sonra izni verilen projenin döşeme işlemi gerçekleşmelidir. Bunun içinde doğalgaz boru hattının yer alacağı delinen betona uygun ölçülerde yerleştirilip hatasız bir şekilde plan projeye uygun halde gerçekleşmesi gerekmektedir. Daha sonra yerleştirilen boruların kontrolü sağlandıktan sonra sızma yapmıyor ise üstü kapanır.

Doğalgaz tesisatının döşeme işleminden sonra doğalgaz dağıtım şirketinden onay alınması gerekmektedir. Bunun için öncelikle tesisatı tamamlanmış binanın doğalgaz akışı için yetkili firma tarafından sağlanmalıdır. Binanın doğalgaz tesisatı döşemesi kontrol edilip hata bulunmamasıyla beraber sayaç işleme alınır. Daha sonra kontrollerin sağlanmasıyla beraber kontrollü bir şekilde doğalgaz dolaşımını açılıp sistem devreye girer.

Günümüz şartlarında hemen hemen her ev ve ofiste doğalgazlar mevcuttur. Hayatımızı kolaylaştırıp bizlere sıcak su sağlamaktadırlar. Bu nedenle doğalgaz tesisatı için düzenli ve kaliteli hizmet gerekmektedir. BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde deneyimli ustalar ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Bu nedenle BİBAKUSTA ustalarına güvenip almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Doğalgaz Tesisatı hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Doğalgaz Tesisatı hizmeti veren ustalar

Doğalgaz Tesisatı hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap