Kayıt Ol

Uydu Servisi

Uydu Servisi Arıza ve Çözümleri için; Çalışmayan Uydu Alıcısı, Görüntü Vermeyen Uydu Alıcısı, Sinyal Yok vb. Nice Arızalar İçin Bibakusta.

Uydu Servisi

Uydu Servisi

Uydu servisi için BİBAKUSTA ustalarının vermiş olduğu kaliteli ve güvenli hizmetten yararlanabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde uydu yayınlarının izlenebilmesi için çanak antenin uyduya tam olarak odaklanması gerekmektedir. Bu hizmet genel olarak dikkat edilip olabildiğince işinde profesyonel ustaların yapması gerekmektedir. Ufak hatalar ile kullanıcıyı uğraştırıp tekrar tekrar masraflar yaşanılmasına sebep olacaktır. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Yapılacak olan uydu ayarının olması gerektiği gibi olup hatasız yapılması gerekmektedir. Uydu ayarlarının tamamlanması için şebeke aramanın açık seçilmesi gerekmektedir. Bunun içinde öncelikle uydu alıcının ayarlar veya kurulum menüsünden tek kanal arama menüsünde uydu kısmında Türksat 42°E Ankara paket parametrelerini manuel olarak girilmesi gerekmektedir.

Uydu Arıza ve Çözümleri

Uydularımızı bazı nedenlerden dolayı zaman zaman arıza göstermektedirler. Arıza gören uydularda arıza nedenlerine çokça örnek verebiliriz. Her şeyden kaynaklı arıza görebilecek olan uydularımız için teknik servislerden yardım alınması gerekilmektedir. Alınacak olan hizmet ile uyduların sağlayacakları frekanslar sayesinde izlediğiniz her şey için sorun yaşamayacaksınızdır.

Uydu Alıcınızın Çalışmayabilir;

Uydu alıcınızın çalışmaması birçok nedenden dolayı oluşmuş olabilir. Öncelikle elektrik fişi ve adaptör yerinden çıkmış olabilir. Bunun için elektrik fişini yerine takılması gerekilmektedir. Daha sonra cihazın ön panelinde bulunan ramak, ışık veya harf ile düzelip düzelmediğini anlayabilirsiniz. Eğer cihazın ön panelinde herhangi bir belirti bulunmuyor ise gerisini teknik servise bırakmanız gerekmektedir. Bunun için de BİBAKUSTA ustalarından uydu servisi için hizmet alabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalışıyor Ama Görüntümü Yok;

Bunun için de yapılması gereken kablo bağlantılarının kontrol edilmesidir. Bu kontroller şu şekilde olmaktadır. Uydu alıcınızın arkasında belli kablolar mevcuttur. Scart, DVI, COMPANENT, HDMI vb. kablolar gibi. Kabloların kontrolü ile yerinden çıkmış veya gevşemiş ise yerine oturtmak gerekir. Daha sonra TV’nizin arkasında bulunan kablo girişlerinin de bu şekilde kontrol edip yerlerine yerleştirmeniz gerekir.

Bu işlemler sonucu görüntü gelmez ise kumanda üzerinden İNPUT, SOURCE, AV gibi kaynak tuşları mevcuttur. Bu tuşlar TV’nin modeline göre değişiklikler sağlamaktadır. Mevcut olan kaynak tuşuna basarak kaynak listesine girildikten sonra cihaz hangi girişe bağlı ise o giriş seçilmelidir. Bu şekilde görüntü alabilirsiniz. Görüntü almıyor iseniz hala BİBAKUSTA üzerinden hizmet formu oluşturup ustalarımız ile bire bir iletişime geçebilirsiniz.

Kanal İsimleri Var Ama SİNYAL YOK Hatası Alıyorum;

Sinyal yok hatası için de birçok arıza söz konusudur. Bunlar uydu prizi arızalı, çanak anten ayarsız, anten kablosu arızalı, diseqc switch arızalı, LNB arızalı vb. sorunları oluşmuştur. Bu arızalar için sizlerin yapabilecekleri pek bir şey yoktur. Yapabileceğiniz uydunuzun fişlerini kontrol edilip çıkart tak yapmaktır. Sorun devam ediyor ise BİBAKUSTA üzerinden hizmet formu doldurup en kısa zamanda kaliteli uydu servisi hizmeti alabilirsiniz.

Bazı Kanallarda SİNYAL YOK;

Bu sorunu da şu sebeplerden dolayı yaşamış olabilirsiniz. Kablo bağlantılarınızda arıza çıkmıştır. Kablo bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Ya da uydu alıcısının frekans listesiniz eski ise güncellenmesi gerekmektedir. Bunu da şebeke arama yaparak manuel kanal yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Yapamayıp eğer hayla arıza ile karşı karşıya iseniz BİBAKUSTA üzerinden hizmet formu oluşturmanız yeterlidir. Hiçbir şekilde usta arayışına çıkmanız gerekmemektedir.

Sizlere uydu ile ilgili yaşayabileceğiniz birkaç arıza dan bahsettik. Daha nice sebeplerden dolayı sorun yaşamanız mümkündür. Genel olarak uydularda arızalar kablolardan dolayı oluşmakta. Arıza yaşadığınız taktirde kablolarınızı kontrol edip gevşemiş veya çıkmış ise yerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Oldu da sorun çözülmemiş ise BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde genel olarak deneyimli ustalar ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. BİBAKUSTA ustalarına güvenip uydu servisi veya almak istediğiniz herhangi bir hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Uydu Servisi hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Uydu Servisi hizmeti veren ustalar

Uydu Servisi hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap