Kayıt Ol

Alçıpan Duvar

Alçıpan Duvar Nasıl Örünür? Alçıpan Bölme Duvar Nedir? Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

Alçıpan Duvar

Alçıpan duvar; kalite ve dayanıklılığı alınan hizmetin ve malzeme kalitesinin önemi ile oluşmaktadır. Bu nedenle işinde uzmanlardan yardım almanız gerekirken kullanılacak malzemelerinde kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Göz ardı etmediğiniz bu önlemler sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü alçıpan duvarlara sahip olursunuz.

Alçıpan duvarların yapılışı bazı maddelerden geçmektedir. Ayrıca sırasıyla gerçekleştirilen bu işlemlerde malzeme kullanımından kaçmamak gerekir. Daha sonra beceri ve işçilik ile alçıpan duvarları istediğiniz şekilde istediğiniz gibi olacaktır. Dahası kolay taşınır alçıpan profiller sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü alçıpan duvarlar oluşur.

Alçıpan bölme duvarlar iki tarafı karton olup ortasında alçıpan ile oluşmaktadır. Günümüzde ev, ofis vs. her türlü bölme işlemi için alçıpan bölme duvar tercih edilmektedir. Ayrıca farklı teknikler ile beraber güzel yapılar sayesinde çeşitli bölümlerde de kullanılmaktadırlar. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Alçıpan Duvar Nasıl Yapılır?

Alçıpan duvarlar bazı adımlar doğrultusunda sırasıyla yapıldığı taktirde dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar. Ayrıca malzeme kullanımından kaçınmamak ve bu malzemelerin kalitesi olması ile beraberde bu özellikleri taşıyacaktır.

Öncelikle yeterince malzeme tedarik etmek gerekmektedir. Bunun içinde alçıpan duvar yapılacak yerin ölçüsünü dikkatli bir şekilde almak gerekmektedir. Ölçü işleminden sonra malzeme tedariği edilmelidir.

Malzeme tedariği ederken ise alçıpan duvarın hangi amaçla kullanılacağına dikkat edilip ona göre alınmalıdır. Bu sayede amacına uygun bir alçıpan duvara sahip olursunuz. Ayrıca yanlış malzemenin kullanımı daha sonrası için sıkıntı çıkartıp tekrar bir işlem gerektirebilmektedir.

Daha sonra bazı adımlar ile alçıpan duvarı oluşur. Bu adımlar şu şekildedirler;

 • Zeminden bölme duvar yapımı,
 • Tavana iskelet sabitleme,
 • Destek profiller eklenir,
 • Alçıpanlar duvara monte olur,
 • Metal köşe profiller eklenir,
 • En son alçı ve boya ile işlem gerçekleşir.

Alçıpan duvarların uzun ömürlü ve dayanıklılığı için uzmanlardan yardım almanızı önermekteyiz. Bu kapsamda da Bibakusta ustalarından yardım alabilirsiniz.

Alçıpan Bölme Duvarın Avantajları Nelerdir

Alçıpan duvar sağladığı bazı özellikler sayesinde günümüzde çoğu yerde tercih edilmektedir. Bu özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Mekâna istenilen görüntü verilebilmektedir,
 • İş gücü, kolay montaj ve zaman açısından tasarrufludur,
 • Ses ve ısı yalıtım konusunda oldukça etkilidir,
 • Mekâna dekoratif görüntü sağlamaktadır,
 • Mekân için yer kaybı sağlamamakla beraber istenildiği yere gerçekleştirilmektedir.

Bu özellikler sayesinde tercih edilen bu duvarlar masraf ve işçilik açısından yormamaktadır. Bibakusta ile kaliteli malzemeler ve işinde uzman ustalar sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlülerdir.

Alçıpan Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır

Alçıpan bölme duvarı istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir yeri bölmek veya güzel görüntü elde etmek için tercih edilen bu duvarlar genel olarak şu yerlerde tercih edilmektedir.

Ofis; Ofislerde genel olarak tercih edilmektedir. Nedeni daha çok çalışma alanı ile rahat çalışma ortamları elde etmektir.

Ev; Daha çok büyük evlerde büyük alanları ikiye bölmek için tercih edilir.

Hastaneler; Hastaneler için çokça alan kullanılması gerektiği için alçıpan duvar tercih edilmektedir.

Bu ve bu gibi daha birçok alanları bölmek veya güzel görüntüler elde etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca kafe, restoran, lavabo, otel vs. yerler içinde tercih edilmektedir.


Alçıpan duvar genel olarak sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Esneklikleri ile yeterince malzeme kullanılmadığı ve uzmanlardan yardım alınmadığı taktirde çok dayanıklı olmayacaklardır. Bu kapsamda Bibakusta ustalarından yardım alarak dayanıklı ve uzun ömürlü alçıpan duvarlara sahip olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Alçıpan Duvar hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Alçıpan Duvar hizmeti veren ustalar

Alçıpan Duvar hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap