Kayıt Ol

Asma Tavan

Asma Tavan Nasıl Yapılır? Asma Tavan Kullanım Alanları ve Avantajları Nelerdir? Bibakusta ile Kaliteli Hizmet.

Asma Tavan

Asma tavan genel olarak yapılardaki elektrik sistemini gizlemek için kullanılan bir yapıdır. Ses ve ısı yalıtımı ile de tercih edilen asma tavanların birçok faydaları vardır. Estetik görüntüleri ile mekânı hoş bir hale getirip güzellik katmaktadır. Çeşidine göre farklılık gösterip mekâna uygun veya kişi zevkine göre de tercih edilmektedir. Ayrıca Aşırı soğuk veya aşırı sıcaktan koruyup daha kaliteli bir yaşam sağlar. Daha birçok fayda sağlayan asma tavanlar günümüzde çokça kullanılmaktadırlar.

Asma tavanlar genel olarak kapalı olan her alana yapılabilmektedir. Oteller, bürolar, iş yerleri, konferans salonları, ev odaları ve daha birçok alanda kullanılmaktadırlar. Kullanılan asma tavanlar işçilik ve malzeme kalitesi ile sağlam olup kullanışlı olmaktadırlar. Ayrıca çeşitli sistemleri ile çeşitli faydalar ve güzellikler sağlamaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı asma tavanlar için Bibakusta ustalarına güvenip kaliteli hizmet alabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

 Asma Tavan Kullanım Alanları ve Avantajları

Asma tavan denince akla genel olarak tavana eklenen dekoratif bir yapı gelmektedir.  Dahası avantajları ile beraber çokça masraftan kurtarıp rahat bir yaşam sunmaktadır. AWM, İş yerleri, ev, ofis, hastane, fabrika gibi her türlü alan için kullanılmaktadır. Kullanım avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dekoratif ve estetik bir görüntü sağlamaktadır
 • Yanmaz özelliktedir
 • Ses ve ısı yalıtımı sunmaktadır
 • Tavanın yüksekliğini düşürür
 • Hızlı ve kolay bir şekilde kurulumu mevcuttur
 • Alanın ferah görünmesini sağlamaktadır

Bu ve bu gibi özellikleri ile genel olarak tavanı yüksek çoğu ortam için tercih edilmektedir. Tercih edilen bu asma tavanlar kaliteli ve tasarruflu yaşam sağlamaktadır. Ayrıca estetik görüntüleri ile beraberde ortamı güzelleştirmektedir.

Ancak kalite ve dayanıklılık için bu asma tavanlar, malzeme ve işçilik kalitesi açısından önemli rol oynamaktadır. Dahası alacağınız kaliteli hizmet ile uzun ömürlü ve kullanışlı olmaktadırlar. Buda Bibakusta ustaları ile oldukça mümkündür. Yapmanız gereken hizmet talebi oluşturup kendinize uygun hizmeti onaylamanızdır. Gerisini Uzman Bibakusta ustalarına bırakmanız yeterlidir.

Nasıl Yapılır

Asma tavan çeşitleri ile farklılık gösteren bir yapıdır. Uygulanacak ortama göre tercih edilen bu asma tavanların çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Petek asma tavan
 • Alüminyum asma tavan
 • Taşyünü asma tavan
 • Karopan asma tavan
 • Metal asma tavan
 • Akustik asma tavan

Çeşidine göre farklılık sağlayan bu asma tavanlar ortamına göre tercih edilmektedir. Tercih edilen asma tavanın malzeme kalitesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tavan yapımı için birçok işlem mevcuttur. Kısa bir şekilde açıklamak gerekirse öncelikle plan proje ile başlanması gerekmektedir. Öncelikle metre ile ölçü alınması gerekmektedir. Döşenecek olan ızgaranın eşit bir şekilde olmalıdır. Ayrıca bir uçtan diğer uca ızgaranın oturacak şekilde döşenmesi gerekmektedir.

Daha sonra tavan profillerin montajı için önce metre ile ölçü alınması gerekmektedir. Alınan ölçüler doğrultusunda kesme makası ile profili kesin. Ardından alınan ölçüler doğrultusunda profilleri tavana vidalayın. Ayrıca profilin düz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ray döşemesi için ölçü alıp kirişlerin dik olması ile beraber montajını gerçekleştirin. En son fayansları takarken de fayansların tam oturmuş olmasına dikkat ediniz.

Günümüzde bu hizmet oldukça dikkat ve işçilik isteyen bir hizmettir. Yapılan en ufak bir yanlışta maddi ve manevi zararlara yol açar. Olması gereken işinde uzman ustalardan hizmet almaktır. Bununla beraber güvence altında olursunuz. Bu kapsamda da Bibakusta ustalarından kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Asma Tavan hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Asma Tavan hizmeti veren ustalar

Asma Tavan hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap