Kayıt Ol

Camcı

Camcı ile ev ve ofislerimizi güvence altına alabilirsiniz. Bibakusta ile cam tamiri, montajı vb. istediğiniz her türlü hizmet mevcuttur.

Camcı

Camcı

Camcı olarak BİBAKUSTA ustaları 7/24 hizmet vermektedir. Cam değişik katkı malzemelerinin birleşmesiyle beraber yüksek sıcaklıkta sağlanır. Genel olarak daha çok silis, potas veya soda, kireç katkı maddeleri içerir. Saydam, yarı saydam veya opak, şekilsiz hızla karıştırılan maddedir.

Günümüz şartlarında camın önemi ve faydaları çoktur. Ayrıca hayatımızı pek çok yönden iyileştirmektedir. Dahası bizleri hava şartlarından yağmurdan, kardan, güneşten, soğuktan korur. Dışarıdan gelen gürültüyü azaltıp bizleri güvende hissettirir. Bazı hassas camlar gün geçtikçe yıpranıp çatlar veya kırılır. İşinde deneyimli camcı bulup hizmet almak gerekmektedir. Cam tamiri için Bibakusta camcılarından hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Kullanılan Cam Çeşitleri

Birbirinden farklı türden çeşit çeşit cam mevcuttur. Ayrıca isteğe ve kullanım amacına göre her biri farklı farklı özellik taşıyan cam çeşitleri değişik avantajları da beraberlerinde getirirler. Çift camlar, yapısal sağlam camlar, güneşten koruyan camlar vb. cam çeşitleri mevcuttur. Bu camlar isteğe göre takılırlar. Cam çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kristal Camlar
 • Buzlu Camlar
 • Rekleftif Camlar
 • Lamine Camlar
 • Çift Camlar
 • Float Camlar
 • Empirme Camlar
 • Temperleşmiş Camlar
 • Tabaklı Camlar
 • Renkli Camlar
 • Telli Camlar
 • Emaye Camlar

Bu cam çeşitlerin farklı farklı özellikleri mevcuttur. Bazıları görüntüleri için tercih edilirken bazıları da dayanıklıkları için tercih edilmektedir. Sizler için hazırladığımız bu cam çeşitleri arasında en çok merak edilen özellikli cam çeşitlerini de şu şekilde tarif edebiliriz.

Reflektif Camlar;

Reflektif cam güneş ısısını azaltmaktadır. Ayrıca yüzeyinde bulunan metalik kaplama ile elde edilen bu cam oldukça etkili bir camdır. Bu özel metalik kaplama aynı zamanda içerinin görünmesini engelleyip daha çok binaların dışında kullanılmaktadır.

Temperli Camlar;

Temperli cam güçlendirilerek dayanıklı cam modelleri arasında yer almaktadır. Dahası kırıldığı zaman küçük parçalar haline gelen temperli camın bu özelliği ile yaşanan yaralanmaların önüne geçilmiştir.

Çift Camlar;

Diğer adı ile ısı cam olarak bilinen çift camlar iki veya 3 camdan meydana gelir. Ayrıca ses yalıtımı için kullanılan ısı camlar enerji tasarrufu konusunda oldukça etkilidir. Isı camlar tabakalarının arasına vakum veya gaz ile doldurularak oluşturulur.

Lamine Camlar;

Güvenli cam olarak kabul edilen lamine camlar kırılma halinde parçaların dağılmayıp bir arada kalmalarıyla yaralanma riskini azaltırlar. Lamine cam renkli veya renksiz polivinil butiral (PVB) özel bağlayıcı tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilerek üretilir.

Farklı farklı özellikler taşıyan bu cam modelleri özelliklerine göre bulunduğu yeri güvence altına alır. Ölçümleri ile beraber ustalara iletilip cam takma işlemi gerçekleşir. Seçeceğiniz camın modeli ve özelliği ile kolaylıklar sağlayıp sizi güvence altına almaktadır. Ayrıca cam takma hizmetinin hatasız ve kalite şekilde olması gerekmektedir. Yapılacak ufak hatada eksik hizmette daha sonrasında her türlü zarara yol açacaktır. Can ve mal konusunda sizleri oldukça zora sokacaktır.

Hayatımızı kolaylaştırıp güvence altına almak adına camların onarımı veya takma işleminin sağlanması gerekmektedir. Ayrıca takılacak olan camın özelliğine göre isteğe bağlı tercih edip kaliteli hizmet almalısınızdır. Bu nedenle BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde deneyimli ustalar ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. BİBAKUSTA ustalarına güvenip almak istediğiniz hizmet talebini detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Camcı hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Camcı hizmeti veren ustalar

Camcı hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap