Kayıt Ol

Duşakabin Tamiri

Duşakabin Tamiri Önemi? Duşakabin Sistemlerinin Farklı Özellikleri ? Duşakabin Arızaları ve Çözümleri? Duşakabin Montajı Nasıl Gerçekleşir?

Duşakabin Tamiri

Duşakabin Tamiri

Duşakabin tamiri için ustalarımızın vermiş oldukları hizmetler oldukça kaliteli olup profesyonel bir şekildedir. Genellikle duş aldığımız sırada suyun dışarıya sıçramasını engelleyen korunaktır. Bu korunak ile kişisel bir alan oluşturulup duş bölgesini çerçeve içinde alırız. Farklı farklı çeşitlere sahip olan bu duşakabin sistemleri isteğe ve zevke göre tercih edilmektedir.

Duşakabinler soğuk aylarda duş esnasında ortamın ısınmasını hızlı sağlayıp duş boyunca insanı üşümekten korumaktadır. Hijyen açısından çok kolay pratik temizlenip bakımları gerçekleşmektedir. Günümüzde hemen hemen herkes duşakabin tercih edip kullanımını sağlamaktadır. Faydaları ile duşakabinler çeşit çeşit arızalarla gösterip çok masraf oluşturmaktadır. Duşakabinlerde alınacak olan hizmetin ardından dikkatli kullanımı ile arıza konusunda sizleri çok yormayacaklardır. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Duşakabin Sistemlerinin Farklı Modelleri;

Farklı farklı modellere sahip olan duşakabinlerin modeli kişinin isteği ve zevkine göre tercih edilmektedir. Duşakabin modelleri küvetli, düz zeminli, tekneli, teknesiz, sürgülü-menteşeli veya tek kapılı gibi çeşitleri mevcuttur. Genel olarak daha çok duşa kabinlerde oval, kare, dikdörtgen, köşe, iki duvar arası gibi çeşitler ile karşılaşırız. Duşakabinlerde alt zemin içinde mermer, fayans, ahşam ve karo kullanılmaktadır. Son zamanlarda duşakabinlere desenleri ve görüntüleriyle beraber güzellikler sunan fayans tercih edilmektedir.

 Kişinin zevkine göre tercih edilmiş olan duşakabin, duşakabin ustası tarafından kaliteli ve dikkatli bir biçimde gerçekleşmelidir. Atlanılan veya yanlış yapılan duşakabinlerde sonrası için çıkabilecek masraflar ile müşteriler çokça zarara uğrarlar.

Duşakabin Arızaları ve Çözümleri

Duşakabin tamiri veya montajı için profesyonel duşakabin ustalarından hizmet almanız gerekir. Montaj sırasında almış olduğunuzun hizmetin ve malzemelerin kalitesine göre uzun ömürlü ve kullanışlı olur. Arıza görmüş duşakabinler maddi ve manevi müşterileri oldukça uğraştırmaktadırlar. Duşakabinler için kaliteli duşakabin ustasından hizmet alınıp kaliteli işçilik gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu nedenle de hiç uğraşmadan Bibakusta üzerinde oldukça kolay ve detaylı bir şekilde hizmet talebi oluşturup ustalarımıza iletmeniz yeterli olacaktır.   

Sizler için duşakabinlerde yaşayabileceğiniz arızaları ve çözümlerini şu şekilde değerlendirdik.

Duşakabinlerde su sızdırma arızası söz konusu ise duşakabin montajı sırasında çekilmesi gereken silikonun çekilmemiş, az çekilmiş yanlış çekilmiş veya kalitesiz silikon kullanılmasıdır. Bu nedenler ile silikonun deforme olmasıyla beraber arızalar meydana gelmektedir. Bu da duşakabin montajının iyi yapılması gerektiğini gösterir. Kaliteli duşakabin montajlarında bu problemin yaşanması zordur.

Bu arıza ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken oldukça kolaydır. Yanda veya aşağıda bulunan profillerden silikonun sökülmesi gerekilmektedir. Söktüğünüz silikonların altının kurutmanız gerekecektir. Kurutmadan çekeceğiniz silikonlar tutmayıp yapışmayacaklardır. Kurutma işlemini gerçekleştirdikten sonra düzenli bir şekilde silikonu çekebilirsiniz. Çekeceğiniz yeni silikonun solvent içermemesi gerektiğini unutmayınız.

Cam kırılması arızası ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bunun içinde almanız gereken önlemler vardır. Temperli camlar darbelere karşı ne kadar dayanıklı olsalar bile kırılmayacakları anlamına gelmez. Sivri uçlar ile aldıkları darbeler vb. sağlam darbeler ile kırılmaları elbette mümkündür. Bundan ziyade deforme olmuş tekerleklerden kaynaklı taşınması gereken camların düşüp kırılması da mümkündür. Bu nedenle karşı karşıya iseniz işinde profesyonel duşakabin ustasından hizmet almanız gerekmektedir.

Duşakabin Montajı Nasıl Gerçekleşir

İlk adım, duşakabinin doğru konumda monte edilmesidir. Duşakabinin doğru yerleştirilmesi, duşun etrafındaki su sızıntılarını önler ve banyo alanını kurur tutar.

Duşakabin panellerinin montajı, duvarlara ve zemine sabitlenmesi gereken önemli bir adımdır. Panelleri monte ederken doğru ölçümler yapılır ve düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir.

Kapı montajı, duşakabinin kullanımını kolaylaştıran bir başka önemli aşamadır. Kapılar, menteşe veya ray sistemiyle yerleştirilip sızıntıları önler.

Duşakabinin su sızıntılarını engellemek için silikon contalar seçilir. Contaların doğru bir şekilde yerleştirilmesi, suyun sızmasını önler.

Son adımda, duşakabinin montajı tamamlandığında tüm bileşenlerin sıkıca bağlandığından emin olunmalı ve gerekirse sızıntı testleri yapılmalıdır.

Duşakabin montajı, uzmanlık ve dikkat gerektiren bir işlemdir. İşte bu nedenle profesyonel bir montaj ekibiyle çalışmak önemlidir. Duşakabin montajı, banyo alanınızı hem daha kullanışlı hale getirir hem de su sızıntılarını önler, böylece banyo deneyiminizi iyileştirir.

Duşakabinlerin daha nice sebepten dolayı arıza görmeleri mümkündür. Arıza görmüş duşakabinlerde işinde profesyonellerden hizmet alıp arıza giderilmesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden BİBAKUSTA ustalarına güvenip almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Duşakabin Tamiri hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Duşakabin Tamiri hizmeti veren ustalar

Duşakabin Tamiri hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap