Kayıt Ol

Fayans Seramik Döşeme

Fayans Seramik Döşeme İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir? Fayans Seramik Altında Meydana Gelen Problemler Nelerdir?

Fayans Seramik Döşeme

Fayans seramik döşeme için ustalarımız işlerinde oldukça iyi olup kaliteli hizmet vermektedirler. Vermiş oldukları hizmetler ile fayans ve seramiklerle evlerimizde ve ofislerimizde şaheser görüntüler sağlarlar. Alacağınız hizmet doğrultusunda istediğiniz şekilde işlem gerçekleştirip memnuniyetiniz için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bibakusta olarak sağlamış olduğumuz fayans seramik hizmetinde ustalarımıza güvenip hiç kuşkusuz hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun ustalar için tıklayabilirsin.

Fayans ve seramik birbirinden farklı şeylerdir. Fayans iç mekân olan mutfak, banyo, ofis gibi yerler için kullanılırken seramik ise tercihe göre zemin ve duvarlar içinde ayrı ayrı kullanılmaktadır. Hem zemin hem de duvar için kullanılan fayanslarda sağlamlık konusunda yerler için daha çok önerilmektedir. Bunun nedeni seramiklerin emme konusunda geri planda oldukları için duvarlarda tercih edilmemektedirler.

Daha fazlası seramiğin fayanslardan daha pahalı olmasıdır. Bunun nedeni seramiğin hem hafif hem de yerleştirme konusunda daha kolay ve pratik olmasıdır.

Fayans Seramik Döşemesi İçin Kullanılan Malzemeler

Fayans veya Seramik döşeme işlemi için gerekli malzemeler;

  • Fayans, Seramik
  • Fayans, Seramik harcı
  • Derz dolgu
  • Fayans, Seramik derz malası
  • Fayans, Seramik malası
  • Düz mala
  • Lastik, tokmak, çekiç
  • Fayans, Seramik pensesi
  • Fayans, Seramik takozları, Derz artısı

Öncelikle bu malzemelerin elde edilmesi gerekilmektedir. Fayans veya Seramik döşeme işlemine başlamadan önce önerimiz fazladan fayans veya seramik paketi almanız gerekmektedir. Bunun nedeni işlem esnasında fayans veya seramiklerin deneyiminize göre zarar görme sebeplerinin mümkün olabildiğidir.

Fayans veya Seramik Altında Meydana Gelen Problemler

Fayans seramik altında çokça su kaçağı meydana gelip kullanıcıları uğraştırmaktadırlar. Genel olarak tesisat sistemindeki borularda patlamalar su sızıntıları meydana gelişip fayansların ve seramiklerin altında birikirler. Buda fayans ve seramiklerin zamanla yıpranıp çürümesine sebep olur.

Kaçağı oluşan su tesisatının fayansı yormaması için belli başlı cihazlar ile mümkündür. Bu cihazlar ile kaçağın tespitini tam olarak nereden olduğu anlaşılıp onarım, tamir gerçekleşir. Banyo ve mutfaklarınızda yaşanmış olan kaçaklar için komple tadilata girmekte gereksizdir. Hiçbir şekilde mutfak ve banyoyu bozmadan kameralı ve sese duyarlı cihazlar ile tespit yapılıp işlemler gerçekleşir.

Su kaçağının oluşması fayans veya seramiklerimize oldukça zarar vermektedir. Bunun için giderlerden suyun gitmeyip geri çıkması gibi problemler ile karşı karşıya iseniz olabildiğince hızlı bir şekilde işinde profesyonellerden yardım alıp arıza giderimi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Kullanılan bazı belli başlı cihazlar ile fayans veya seramiklerinizin arasına kaçmış sular tespit edilip, kırıp dökme işlemi gerçekleşmeden işlem yapılır. Bu işlem pis su tesisatında gerçekleşmektedir. Temiz su kaçağı oluşmuş ise yapılan işlem daha farklıdır. Şu şekildeki o da temiz su tesisatında bulunan kaçağın arıza çözümü fayans veya seramiğin kırılması ile gerçekleşmektedir. Fayans veya seramiğin kırılması ardından tamir arıza gerçekleşip tekrardan fayans veya seramiğiniz yüzeye yapıştırılır.

Fayans ve seramikler katmış oldukları güzel görüntüler ile ortamı güzelleştirirler. Bu nedenle günümüzde hemen hemen ofis ve evlerimizde oldukça tercih edilmektedirler. Kattıkları güzel görüntülerin yanı sıra çıkabilecek sızıntılar ile de çok çabuk zarar görüp yıpranırlar. Fark ettiğiniz taktirde işinde uzman ustalardan yardım almanız gerekmektedir. Fayans veya seramik döşemelerinin kaliteli gerçekleşmesiyle beraber uzun ömürlü hale gelirler. Bu nedenle Bibakusta ustaları ile iletişime geçip her türlü fayans veya seramik döşeme işlemi için hizmet alabilirsiniz. Kalite ve güvence için kesinlikle Bibakusta.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

 

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Fayans Seramik Döşeme hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Fayans Seramik Döşeme hizmeti veren ustalar

Fayans Seramik Döşeme hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap