Kayıt Ol

Klima Tamiri

Klima tamiri ile yaz aylarında maruz kaldığımız sıcak ve nemden sağlıklı bir şekilde arınır ve kaliteli yaşam elde ederiz.

Klima Tamiri

Klima Tamiri

Klima tamiri ile yaşam kalitenizi arttırıp ferah bir ortam elde edebilirsiniz. Klimalar yaz aylarında insanların sıcak ve nemli havada serinlemek için tercih ettikleri cihazlardır. Genel olarak ısınmak için klimalar değil de petekler tercih edildiğinden dolayı klimalar soğuk aylarda tercih edilmemektedir.

Temiz hava üflemesi için klimalarımızın bakımını düzenli bir şekilde yaptırılması gerekmektedir. İçerisinde biriken pislikler ile beraber sağlık açısından insana çokça zarar veren bir cihazdır. Yapılan bakım ile beraber hem sağlığınızı hem de klimanın ömrünü korumuş olursunuz.

Klima da her ürün gibi arıza gösterebilmektedir. Ama genel olarak çokça arıza gösteren ürün değildir. Daha çok kumandalarda sorunlar meydana gelir. Klimada kullandığınız kumandalar için pil bitimi, kumanda tuş çökmesi veya içerisinde herhangi bir sorun meydana gelmiştir. Pil değişimi veya kumanda değişimi ile arızalar devam ediyor ise klima tamircisi olan Bibakusta ustalardan klima tamiri için çok kolay bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Klimalar Neden Bozulur ve Nasıl Çözülür?

Klimaların soğuk üflemesine klima gazları yardımcı olmaktadır. Eğer klimalarınız soğutmuyor ve soğuk üflemiyor ise klima gazı azalmış veya bitmiştir. Klima gazın dolumu ise gaz tankı ve dolum cihazı ile söz konusudur.

Eğer klima gazınız çok çabuk bitiyor ise bunun nedeni de klimanızda gaz kaçağı meydana gelmiştir. Bunun için yapılması gereken ise gaz kaçağını tespit edip tamir ettikten sonra gazı tamamen boşaltıp tekrardan gaz dolumunun gerçekleştirilmesi gerekir.

Kompresör çalışıyor fakat klima hayla soğuk üflemiyor. Bunun içinde yapılması gereken klimanın ayarlarını sona alıp öyle kontrol edilmesidir. Sorun yok ise polen filtresinin tıkanıklığından veya havalandırma kutusunun arıza gösterdiğini anlayabiliriz. Bu sebepler söz konusu ise klima düzgün çalışmayacaktır. Bunun içinde arızanın hangisinden dolayı olduğunu bulup değişiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Çalışan ve kapatılamayan klimalarda tuş çökmesi ortaya çıkmıştır. Bunun içinde yapılması gereken tuşun tamir edilip eski haline getirilmelidir. Sorun çözülmemiş ise kompresör rölesinde arıza meydana gelmiştir. Bunun içinde kompresör rölesinin değişimi gerçekleştirilmelidir.

Radyatör üzerinde birikmiş tozlarda klimanın arıza vermesine ve düzgün çalışmamasına sebep olabilmektedir. Bunun içinde her yıl bir kere olmak üzere klimanın bakımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Klimanın Yanlış Kullanımı İle Çıkabilecek Zararlar;

Günlük hayatımızda hemen hemen herkes yaz ayında nem ve sıcaktan dolayı klimaya başvurmaktadır. Klima kullanımı 20 27 derece sıcaklıkta %40-60 bağlı nemde tutulması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca daha iyi bir çalışma performansı ve yaşam kalitesi içinde oldukça faydalı olduğu da bilinmektedir.

Sağlıklı yaşam ortamı elde edebilmek için toz, sigara dumanı, mikrop, küf, kötü koku gibi çoğu kokudan arınmak içinde klimadaki filtreleme sistemi ile mümkündür. Sağlıklı ortam elde etmek için klima bakımının düzenli bir şekilde yaptırılıp bundan kaçınılmaması gerekmektedir.

Doğrudan klimanın havasına maruz kalmamak gerekir. Yatarken klimayı açık bırakmak ve ortamı havalandırmamak bilinçsiz klima kullanımı ile sağlığa zarar vermektedir. Bilinçsiz kullanılan klima nedeniyle her türlü sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ses kısıklığı, hassas bölgelerin kuruması, alerjik reaksiyona ve farenjit gibi rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Klima yolu ile insana bulaşan mikroorganizmalar ve mantarlar solunum problemleri çıkartır. Dahası bronşit, astım, akciğer enfeksiyonu, nefes darlığı vb. akciğer hastalığı olan kişilere daha çok zarar verip sağlık açısından çokça probleme yol açar. Bilinçsiz klima kullanımı ile bu şekilde sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Bakımı yapıldıktan sonra bilinçli kullanmanız ile klima ömrü, sağlığınız ve iş performansı açısından kaliteli yaşam sürdürmüş olacaksınız.

Klima sayesinde yaz aylarında nemden ve sıcaktan arınırız. Bu faydanın yanı sıra bakımı veya tamiri gerçekleşmemiş klimalar kullanıldığı taktirde ortama ve insan sağlığına zarar vermektedir. Bu kapsamda Bibakusta ustalarından yardım alarak klimalarınızın ömrünü, ortamın ferahlığını ve sağlığınızı koruyarak yaşam kalitenizi arttırırsınız.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Klima Tamiri hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Klima Tamiri hizmeti veren ustalar

Klima Tamiri hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap