Kayıt Ol

Kombi Bakım

Kombi Bakım Nasıl Yapılmalı? Kombi Arıza ve Çözümleri ? Bakım ve Tamir İçin Tek Yapmanız Gereken Hizmet Talebi Oluşturup Teklifleri Beklemek.

Kombi Bakım

Kombi Bakım

Kombi bakım hizmeti için BİBAKUSTA sizlere deneyimli ve işinde profesyonel ustalar sağlamaktadır. Hizmet talebi oluşturup detayları bildirmeniz doğrultusunda istediğiniz gibi istediğiniz zaman kombilerinizin bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Kombi bakımı her yıl en az bir kere yapılması gerekmektedir.

Kombi servisleri tarafından uzmanlar ile düzenli bir şekilde gerçekleşmesi gereken bu işlem kombilerinizin ömrünü arttıracaktır. Artı olarak sizleri büyük masraflardan kurtaracaktır. Kombi bakımı kombinin içerisindeki, sistemin çalışması için bulunan parçaların, borular ve peteklerin kontrolleri ile yapılan işlemdir. Bu kontrollerin sağlanması sırasında çeşitli cihazlar kullanılır. Bu işlemin yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Kombilerin Bakımları Nasıl Yapılmalıdır

Kombi bakım hizmeti genel olarak yılda bir kere yapılıp işinde uzmanlardan alınmalıdır. Alacağınız hizmetin kalitesine göre kombilerinizin ömrü uzar ve sizleri masraf artışından korur. Kombi bakımlarının fiyatları bakım sırasında nedenine göre değişiklik gerçekleştiren işlemlerdir. Mesela bakım sırasında değişmesi gereken bir parça var. Bu sizler için fiyat değişikliğine girecektir. Böylelikle servis ve değişim dahil sizlere fiyat artışı yaşatacaktır.

Yoğuşmalı kombi bakımı işleminde filtre temizliği, baca temizliği, basınç kontrolü, ateşleyici başlık kontrolü ve petek kontrolü gibi işlemler gerçekleşmektedir. Ayrıca bu işlemler sırasında parça değişimi de meydana gelebilir tabi ki de. Bu işlemlerin gerçekleşmesini düzenli bir şekilde sağlar iseniz sıcak sularınızı kesintisiz ve düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kombilerde Arıza ve Çözümleri

Kombilerde zaman zaman arıza vermektedirler. Bunun nedeni genel olarak bakımı yapılmamasından dolayıdır. Bu demek değildir ki bakımı gerçekleşmiş kombi arıza göstermez. Aksine bakımı yapılan kombide arıza gösterir. Bakımın yapılmasının sebebi önlem almaktır. Şu şekilde arızalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kombi çalışıp ısı vermiyor ise pek çok sebepten dolayı olabilir. Örnek olarak Kalorifere sıcak su giden filtrenin tıkanması veya termostatın düşük derecede kalmış olmasıdır belki de. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığınız zaman filtrelerin temizlenmesi ve vanaların kontrol edilmesi gerekmektedir. Kapalı bir vananın ısı veremeyeceğine göre hem giriş hem de çıkış vanalarının açılması gerekmektedir.

Bir diğer arıza peteklerde alt tarafın sıcak olup üst tarafın soğuk olmasıdır. Böyle bir sorun, kombinin girişinde bulunan filtrelerin peteğinde tıkanıklık olmasından kaynaklıdır. Veya kombide bulunan sıcak su ve kalorifer vanasında sorun olabilir. Bu sorunlar ile karşı karşıya iseniz peteklerde dengesiz ısınmalar söz konusu olmuştur.

Kombi su akıtıyor ise normalden fazla su yüklenmiştir. Normalde 1.5 bar olması gereken su basıncının yüksek olmasıyla su kaçırır. Örneğin genleşme tankında veya hava tahliye borusu sıkıntı yaşamıştır. Bunun için yapılması gereken havanın boşaltıldığı gibi, petekten su boşaltmanız ve rahatlatmanız olacaktır. Bu şekilde su akıntısını önlemiş olacaksınızdır.

Daha birçok sebepten dolayı kombilerinizde arızalar yaşayabilirsiniz. Bunun için sizlere önerimiz yaşayacağınız bu arızalar sonucu teknik servislerden yardım alıp daha büyük sorunlardan kurtulmanız olacaktır.

Kombiler, sıcak suların kullanımı ile hayatımızı birçok noktada rahatlamış durumdadır. Kombinin ısısıyla sularımız, evlerimiz ve ofislerimiz ısınmaktadır. Ne kadar çok hayatımızı kolaylaştırsa bile kombilerde gün geçtikçe arıza görüp bakıma ihtiyaç duyan cihazlardır. BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde deneyimli ustalar ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. BİBAKUSTA ustalarına güvenip almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Kombi Bakım hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Kombi Bakım hizmeti veren ustalar

Kombi Bakım hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap