Kayıt Ol

Mobilya Tamiri

Mobilya Tamiri İle Mobilyalarınızı Hayata Döndürün ve Masraf Artışından Kaçının, Mobilya Montajı Nasıl Yapılır?

Mobilya Tamiri

Mobilya Tamiri

Mobilya tamiri, mobilyalarımız gün geçtikçe yıpranıp zarar görmektedirler. Sebepleri Kullanıcı hatası ve malzeme kalitesinden kaynaklı olmaktadır. Genel olarak mobilyalarımız yıpranıp tamire ihtiyaç duyduklarında kullanıcıların ilgisizliği ile, bunun tamiri mümkün değildir deyip maalesef ki atmaktadırlar. Bununda nedeni iletişime geçtikleri ustaların mobilya tamirinin mevcut olmayıp değişim gerektiğinin belirttiklerinden kaynaklı. Buda müşterilere masraf artışı yaşatıp can sıkan bir olaydır. Şu şekilde belirtmek gerekir ki her türlü arıza görmüş mobilyanın bir şekilde tamiri mevcuttur.

Her arızalı mobilyanın tamiri mümkündür evet ama paramparça olmuş dolap için tabi ki de bu geçerli değildir. Ama eğer bir kapıya yumruk veya tekme atıp delik açmış iseniz onun tamiri de mümkündür. Tek yapmanız gereken işinde profesyonel usta bulup hizmet almaktır. Bunun içinde de BİBAKUSTA ustalarına güvenip hizmet talebi oluşturabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Mobilya Montajı Nasıl Yapılır?

  • Mobilya montajı sırasında birkaç adım izlemeliyiz. Öncelikle montaj yapılacak yerin müsait olması gerekmektedir. Ayrıca parçaların montaj yerinde birleştirmeye dikkat etmek gerekir. Başka bir yerde birleştirip montaj alınana getirilen ürün ağır olmasıyla kalmayıp diğer eşyalara da zarar vermesi mümkündür. Bunun için ürün parçalarının montaj yerine getirilip montaj yerinde birleştirilmelidir.

 

  • Daha sonra kutuların açılması gerekmektedir. Kutuları açmak içinde yapmak gereken keskin bir nesne ile nazik bir şekilde parçaya zarar vermemektir.

 

  • Daha sonra montajı gerçekleşecek olan ürün için planlama yapılması gerekmektedir. Bunun içinde benzer parçaları bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca küçük parçaları da bir araya getirip dikkat etmeniz gerekir. Parçaları birleştirir iken küçük malzemeler sizlere lazım olacaktır. Her seferinde tek tek aramamak ve kaybetmemek için düzgün bir sistem ile ürünü birleştirmenizde yardımcı olacaktır.

 

  • Sonraki adımda ise yapılması gereken ürünü birleştirirken kullanacağımız malzemeleri edinmek olacak. Çekiç, tornavida, ayarlanabilir anahtar, alyans anahtarı, zımpara gibi aletlere ihtiyacınız olacaktır. Daha sistemli ve detaylı parça birleşimleri içinde daha büyük malzemelere ihtiyacınız vardır tabi. Montaj işlemine başlamadan önce malzemelerinizde hazır ise;

 

  • Sıra kullanım kılavuzunda. Her ürün için kullanım kılavuzu göndermek gerekir. Kullanım kılavuzuna uyarak ürününüzü birleştirir iseniz güzel bir sonuç alacaksınızdır. Yapmanız gereken ürünün tabanından başlayıp detaylara inmeniz olacaktır.

Bu şekilde ürününüzü birleştirmiş olacaksınız. Mobilya montajı oldukça sabır isteyen bir işlemdir. Sakin ve dikkatli olur iseniz çok güzel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mobilya Tamiri, Montajı;

Kapı, dolap, koltuk, masa, baza ve çeşit çeşit mobilyalar mevcuttur. Bu mobilyalar genel olarak çeşit çeşit sebeplerden dolayı arıza görürler. Buda daha çok malzeme kalitesinden ve kullanıcı hatasından kaynaklı olmaktadır. Kullanıcılar mobilyaları hor kullanır ve hiç düşünmeden mobilyalarına zarar verirler. Ayrıca mobilya ne kadar kaliteli olsa bile kullanıcıdan kaynaklı bu arıza dan dolayı garantiden faydalanamayınca masraf artışıyla beraber fazlasıyla can sıkar. Bu nedenle mobilyalarımıza nazik davranıp kullanılması gerektiği şekilde kullanılmasını öneririz. Daha sonra montajdan kaynaklı büyük sorunlar ile karşılaşmak istemez iseniz, mobilyalarınızın montajı içinde düzgün ve sistemli bir işlem gerçekleştirilmesi gerekir.

Aldığımız mobilyalarda dikkat etmemiz gereken önemli konulardan bazıları mobilyadan anlamıyorsak bile sırf görüntüsüne göre yorumlamamaktır. Araştırmak, mümkün oldukça markasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Malzeme kalitesi mobilyanın ömrünü uzatır.

Mobilyalarımızda gün geçtikçe hasar görüp tamire ihtiyaç duymaktadırlar. Arıza görmüş mobilyalarımız için atmak yerine tamirini tercih ederseniz tasarruf edip masraftan kaçınmış olursunuz. Ayrıca işinde deneyimli ustalardan hizmet almanız gerekir. Bu kapsamda da Bibakusta ustalarına güvenip her türlü mobilya tamiri için hizmet alabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Mobilya Tamiri hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Mobilya Tamiri hizmeti veren ustalar

Mobilya Tamiri hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap