Kayıt Ol

Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Servisi Bibakusta İle Hızlı ve Güvenilirdir; Su Arıtma Filtre Cihazı Nasıl Değişir? Su Arıtma Cihazın Karşılaşan Arızalar Nelerdir?

Su Arıtma Servisi

Su arıtma servisi için BİBAKUSTA ile çok kolay bir şekilde hizmet talebi oluşturmanız yeterli olacaktır. Su sağlıktır ve insan bedeni için oldukça önemli bir rol taşımaktadır. Bunun için hemen hemen herkesin evinde ve ofisinde arıtma su olarak adlandırılan cihaz mevcuttur. Bu cihazlar sayesinde su arıtılıp temiz hale getirilmektedir.

Bu arıtma cihazı gün geçtikçe farklı farklı arızalar yaşamaktadır. Arızaların oluşması ile sularda kötü tat, koku vb. pislikler meydana gelmektedir. Arıtıma suyunuzun temiz olması ve sizlerin sağlığı için zaman zaman bakım yaptırılmasını önermekteyiz. Bunun içinde BİBAKUSTA  üzerinden bakım zamanlarınızı kendiniz ayarlayıp zamanı geldiğinde size hatırlatmak amaçlı gelen bildirimle hizmetten yararlanabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Su Arıtma Filtre Değişimi

Su arıtma filtresi ile ilgili dikkat edip zamanında bakımı ve değişimi yaptırılması gerekmektedir. Gecikilen filtre bakımı veya değişiminde, sularda tat bozukluğu ve sağlık konusunda sıkıntılar yaşanacaktır. Bu şekilde suyun kalitesini bozup tıkanan filtreler suyun geçişini engelleyecektir. Daha sonra da suyun içindeki kirlerin giderilmesini engelleyecektir. Her filtrenin değişim süreci farklıdır. Bunun için de tadında değişim olan arıtma sular için değişiminin gerektiğini anlayabiliriz.

Su arıtma filtresinin kalitesine göre farklılık gösteren filtrelerde ortalama sistemin ön filtreler için yılda iki defa, son filtreler içinde yılda bir defa değişiminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Ayrıca Membranın ise ortalama 2-3 yılda bir değişmesi öneriliyor. Bu şekilde dikkat ettiğiniz taktirde sularınız temiz ve sağlıklı bir şekilde arıtılacaktır.

Su arıtma sistemlerinin markalarını şu şekilde sıralayabiliriz. Revent, Atlas, Aqualine, H-Max olarak sıralanmaktadır. Takılacak olan su arıtma sistemi için kalite oldukça önemlidir. Taktıracağınız markaya göre kaliteli ve dayanıklı su arıtma sistemine sahip olacaksınızdır.

Su Arıtma Filtre Cihazı Nasıl Değişir

Su arıtma cihazının cihazına göre filtrelerin değişimi farklılık göstermektedir. Tezgâh altı su arıtma filtre cihazı değişimi şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Cihazın su giriş çıkış bağlantıları belirlenir. Daha sonra bu bağlantılar sökülüp çıkartılır. Ardından filtrenin gevşetilmesi gerekmektedir. Buda filtre sökme aparatı ile mümkündür. Daha sonra gevşetilen filtreler çıkartılır. Tüm filtreleri çıkarttıktan sonra yeni filtrelerin takılması gerekmektedir. Aparat ile filtreler sıkıldıktan sonra işlem gerçekleşmiş olur.

Değişim gerçekleştikten sonra su arıtma cihazının boşaltılması gerekmektedir. Tanktan boşaltılan suyun boşaltılma nedeni kötü kukuyu gidermektir. Bu işlemin profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bundan dolayı da hızlı ve güvenli su arıtma servisi hizmeti için Bibakusta tamda aradığınız yer.

Su Arıtma Cihazında Karşılaşan Arızalar;

Su arıtma cihazında farklı farklı arızalar ile karşılaşmanız mümkündür. Karşılaştığınız her arıza da temiz ve sağlıklı su için yardım almanız gerekmektedir. Ertelemeniz durumunda sular arıtılmadan pisliklerle beraber filtreden geçip sağlığınıza zarar verebilir. Bu yüzden işinde deneyimli ustalardan hizmet almanız gerekmektedir. Karşılaşacağınız su arıtma cihazı arızalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Su arıtma cihazından ses geliyor
  • Su arıtma suyu tankı dolmuyor
  • Su arıtma suyu suyun tadı bozuk (acı-tatlı-ekşi) geliyor
  • Su arıtma cihazında sızıntı var
  • Su arıtma cihazından su gelmiyor
  • Su arıtma cihazından su az akıyor
  • Arıtılan suda kireç, baloncuk, bulanıklar var

Daha birçok sebepten dolayı arıza yaşayabilirsiniz. Bu ve bu gibi görüp fark edebildiğiniz arızalar ile karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gereken hizmet alıp arızalarınızın gidermesinin sağlamanız olacaktır.

Hayatımızı kolaylaştırmak adına hemen hemen herkesin ev veya ofislerinde kullanılan bu su arıtma cihazları suları bizim için kolay hızlı ve temiz bir şekilde bizlere sunmaktadır. Bu cihazların birçok arıza sebepleri oluşup kullanıcıları çokça yormaktadır. Bakımlarının zamanında yapılmasıyla temiz ve sağlıklı suların elde ederiz. BİBAKUSTA olarak vermiş olduğumuz hizmetlerde deneyimli ustalar ile çalışıp müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. BİBAKUSTA ustalarına güvenip almak istediğiniz su arıtma servisi veya herhangi bir hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Kısa zamanda en hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizi gerçekleştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Su Arıtma Servisi hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Su Arıtma Servisi hizmeti veren ustalar

Su Arıtma Servisi hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap