Kayıt Ol

Su Tesisatı

Su Tesisatı Nasıl Döşenmelidir? Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Su Tesisatı İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Su Tesisatı

Su tesisatı sayesinde günümüzde her ortamda borular ile su sistemleri mevcuttur. Bu nedenle su kaçakları yine günümüzde oldukça sık durumdadır. Bu arıza çok can sıkıp uğraştıran bir durumdur. Su kaçağı binayı yıpratır ve dökülmelere yol açar. Genel olarak kalitesiz malzemeler ve kalitesiz işçilik ile kaynaklı olabiliyor. Yapılan sağlam tesisat ile binanın ömrü uzar.

Genel olarak önemli ve değişik arızalar ile çokça sıkıntı çıkarır. Su sızıntısı ile duvarlarınızda küflenmeler, yıpranmalar ve kötü kokular meydana gelebilmektedir. Genel olarak su tesisatı için işinde profesyonel ustalar ile çalışılması gerekmektedir. Ne kadar kaliteli hizmet olursa o kadar uzun ömürlü olur. Bu sadece tesisatın kendisi için değil kendi malzemeleriniz ve binanın ömrü içinde geçerlidir. Hizmet ihtiyacına uygun uzman ustalar için tıklayabilirsin.

Su Tesisatı Nasıl Döşenmelidir?

Su tesisatı döşemesi genel olarak bina inşası sırasında olmalıdır. İnşa sırasında yapılan su tesisatı daha sonranda çıkacak arızalar ile her türlü zarara yol açabilir. Binanın ömrü, masraf ve zaman konusunda sıkıntılar yaşatan sistemlerdir. Kısacası sizleri fazlasıyla uğraştırabilirler.

Döşenecek olan tesisat işlemleri işinde profesyonel ustalar ile yapılması gerekmektedir. Kaliteli malzemeler ile kaliteli bir şekilde olmalıdır. Profesyonel ustalar ve doğru işlemlerle beraber sorunsuz kullanım sağlanacaktır.

Su tesisatı sisteminde su binanın tamamına dağıtılmaktadır. Güvenli ve düzgün bir şekilde suyun dağılması içinde boruların döşemesi sıkı ve sistemli bir şekilde olmalıdır. Bu işlemler kolay işlemler değillerdir. Bu yüzden profesyonel ustalardan hizmet alınmalıdır. BİBAKUSTA ustalarından kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle su kaçağında suyun akıntı yolu ile arızanın sebebi bulunmalıdır. Buda bazı belli başlı aletler ile olur. Dahası dinleme cihazı ve termal kamera yardımı ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Ayrıca termal kamera sıcağa duyarlı olduğu için sıcak su kaçaklarının tespitinde kullanılırken atık sular için gözlem kameraları kullanılmaktadır.

Her türlü su kaçağı söz konusu olabilir. Su tesisatından patlaması, peteğin ve kombinin arıza görmesinden ve birçok sebepten dolayı meydana gelir. Daha büyük zarar görmemek için yapılması gereken hızlı bir şekilde profesyonel usta bulup yardım almaktır. Bunun içinde BİBAKUSTA ustalarına hiç şüphesiz güvenip kolay ve hızlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Su Tesisatı İçin Kullanılan Malzemeler;

Su tesisatının önemini yukarıda açık bir şekilde belirttik. Ne zaman yapılması ve nasıl yapılması gerektiğini de açıkladık. Ne kadar kaliteli olur ise o kadar uzun ömürlü olur. Eğer masraf artışı yaşamak istemiyor iseniz kesinlikle kaliteli malzemeler ile kaliteli hizmet almanız gerekmektedir. Su tesisatı esnasında kullanılan malzemeler şunlardır;

  • Temiz Su Borusu
  • Atık Su Borusu
  • PPRC
  • Su Sayacı
  • Musluk
  • Murç
  • Mengene
  • Dirsek
  • Havya
  • Sifon

Kullanılacak bu malzemeler ile su tesisatı gerçekleşir. Yalnız belirtmek gerekir ki kolay işlemler değildir. Ben yaparım deyip bu işlemleri profesyonellere bırakmayıp kendiniz yapar iseniz, yapacağınız en ufak hatada su kaçağı ile karşılaşıp kendinize daha çok masraf çıkartırsınız. Sizler için önerimiz BİBAKUSTA ustalarına güvenip hizmet talebini oluşturmanızdır.

Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Su Tesisatı hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Su Tesisatı hizmeti veren ustalar

Su Tesisatı hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap