Kayıt Ol

Toner Kartuş Dolumu

Toner Kartuş Dolumu Nedir? Toner ve Kartuş Arasındaki Fark Nelerdir? Toner veya Kartuşlu Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Toner Kartuş Dolumu

Toner kartuş dolumu için Bibakusta sitesi üzerinden kolay ve pratik bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Toner ve kartuş ile yazıcılarımıza mürekkep sağlamaktayız. Sağladığımız mürekkepler sayesinde çıkartacağımız her türlü çıktılar istediğimiz şekilde renkli çıkmaktadırlar.

Toner ve kartuşlar zaman zaman tükenip bizleri mağdur durumda bırakmaktadırlar. Bunun için tükenmiş olan toner kartuşlar için dolum gerçekleşmesi gerekmektedir. Toner ve kartuş dolumu için Bibakusta üzerinden faydalanıp kolayca hizmet talebi oluşturabilirsiniz. Hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alıp toner kartuşlarınızı doldurabilirsiniz. Hizmet ihtiyacına uygun ustalar için tıklayabilirsin.

Toner kartuşlar markasına göre baskı sayıları farklılık göstermektedir. Ortalama tam dolu bir toner kartuş sizlere 500 sayfalık baskı sağlamaktadır.

Toner ve Kartuş Arasındaki Fark;

Toner ve kartuş farklı şeylerdirler. Bu fark kullanılan mürekkep ve kullanım şekline göre de farklılık göstermektedir. Toner daha çok mürekkebin toz hali olup mürekkebi kâğıt üzerine lazer yazıcılar ile kullanılır. Kartuş ise mürekkebin sıvı hali olup mürekkebi püskürtmeli yazıcılar tarafından kullanılıp bu şekilde bizlere fayda sağlamaktadırlar.

Genel olarak günümüzde çoğu mürekkep geleneksel olarak püskürtmeli baskılar ve boya bazlı mürekkepler içerir. Pigment bazlı baskılar ise daha canlı, gerçeğe yakın renkli baskılar ve fotoğraflar üretmekle ön plandadırlar. Boya mürekkepler genel olarak zamanla solmaya maruz kalıp lekelenmeye karşı hassastırlar. Pigment baskılar ise daha canlı olup kurumaları daha hızlı gerçekleşmektedir.

Toner ve kartuş maliyet bakımından da farklılık göstermektedir. Bu farklılıklarda şu şekildedir.

Harcadığınızı toner ve kartuşa göre sayfa başına maliyetinizi belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra dikkat etmeniz gereken toner ayrı ayrı daha maliyetlidir yalnız kartuşlar kadar sık değiştirilmezler. Dahası mürekkep püskürtmeli yazıcıların maliyeti daha düşüktür, ancak uzun vadede kartuş kullanıyor iseniz bu sizin için daha maliyetli olacaktır.

Toner ve Kartuşlu Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak ofis ve iş yerlerinde yazıcı kullanırız ve bu yazıcılar bizlere çokça masraf çıkartmaktadırlar. Masraflardan korunmak için alabileceğimiz bazı önlemler var tabi. Öncelikle toner ve kartuş yazıcılarda sağlanılan mürekkepler ile maliyet değişiklikleri yaşanmaktadır. Fiyat değişikliklerini göz önünde bulundurup buna göre yazıcı tercihin yapılır. Toner veya kartuşlu yazıcı alır iken yapılması gerekenler şu şekildedir.

Genel olarak hemen hemen her iş ortamında yazıcı mümkündür. Günlük olarak kullanılan yazıcılardan çokça çıktı alıyor iseniz toner yazıcıları tercih etmeniz gerekmektedir.

Ofis veya iş yerlerinde yazıcılardan çokça çıktı almıyor iseniz kartuş yazıcılar tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni toner kartuşa göre daha maliyetlidir. Ancak toner kullanımı daha uzun olup daha geç biten üründür. Yani kullanım sıklığına dikkat ederek toner veya kartuş yazıcı alımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz bu önlem ile kendinizi maliyet artışından ve daha sonra toner ve kartuşla uğraşmaktan kurtarmış olursunuz.

Ofis veya iş yerlerinde hemen hemen toner yazıcı veya kartuş yazıcı kullanmaktayız. Toner veya kartuşlar zaman zaman tükenip bizleri anlık mağdur bırakırlar. Çıktı almamız gereken durumlarda anlık olarak bu mağduriyetimizden dolayı işlerimiz aksamaktadır. Toner veya kartuş dolumu için herhangi bir arayışa çıkmanıza gerek yok. BİBAKUSTA sitesi üzerinden almak istediğiniz hizmeti detaylı bir şekilde belirtmeniz yeterlidir. Farklı farklı fiyat teklifleri alıp kısa zamanda en hızlı ve düzenli bir şekilde istediğiniz gibi hizmetinizin gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.
Tık Tık Biz Geldik!
Instagram
Facebook

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Belirle

İhtiyacın olan Toner Kartuş Dolumu hizmeti belirle ve birkaç soruda işin detaylarından bahset.Konumuna en yakın ustadan teklif gelmesini bekle.

Teklifleri Al

İş talebini değerlendiren uzman ustalardan gelen fiyat tekliflerini incele, dilersen işin hakkında mesajlaş ve sana en uygun olanı ustayı seç.

Paran Güvende

Seçmiş olduğun fiyat teklifinin ödemesini yap ardından ustanı bekle. Unutma yapmış olduğun ödeme BİBAKUSTA güvencesi altındadır.

Toner Kartuş Dolumu hizmeti veren ustalar

Toner Kartuş Dolumu hizmet Yorumları

Bu hizmetteki yazılar

Ara
Hizmetler
Ustalar
Hesap